وام شهریه تحصیلی

قابل توجه دانشجویان متقاضی دریافت وام شهریه

به منظور تامین بخشی از هزینه های شهریه تحصیلی دانشجویان موسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی وام شهریه با شرایط ذیل توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود:

شرایط عمومی و آموزشی:

۱- دارا بودن اولویت نیاز مالی
۲- ثبت نام و اخذ تعداد واحد مورد لزوم طبق مقررات آموزشی
برای دانشجویان نیمسال آخر نصف حداقل واحد کفایت می کند.
۳- صادر شدن دفترچه اقساط برای دانشجویانی که در مقطع تحصیلی قبلی وام دریافت نموده اند.

مبلغ وام شهریه

– دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی و هر نوبت ۱۵۰۰۰۰۰میلیون تومان
– دانشجویان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته هر نوبت ۳۰۰۰۰۰میلیون تومان

شرایط و ضوابط بازپرداخت وام

– دانشجویان بهره مند از وام پس از فراغت از تحصیل نسبت به پرداخت کل بدهی و یا اخذ دفترچه اقساط اقدام می نمایند.
– مبلغ ۱۰ % از کل بدهی در زمان فراغت از تحصیل باید به حساب صندوق رفاه واریز گردیده و مانده بدهی تقسیط گردد.
– شروع اقساط برای دانشجویان دختر و دانشجویان پسری که خدمت نظام وظیفه خود را به پایان رسانده یا معاف گردیده اند ۹ ماه پس از تاریخ فراغت از تحصیل و برای مشمولین خدمت نظام وظیفه ۹ ماه پس از پایان خدمت می باشد.
– زمان تعیین تکلیف بدهی برای کلیه دانشجویان ۹ ماه پس از فراغت از تحصیل می باشد. در صورتی که پس از مدت ۹ ماه برای گرفتن دفترچه قسط مراجعه شود دیگر بدهی قابل تقسیط نبوده و دانشجو می بایست کل بدهی را یکجا بپردازد.
– بازپرداخت وام شهریه با کارمزد ۴% محاسبه می گردد. (مبنای محاسبه ۴% سالیانه از زمان دریافت وام تا شروع بازپرداخت)
– صدور و ارسال هرگونه تاییدیه تحصیلی، ریزنمرات، گواهی موقت و همچنین معرفی به نظام وظیفه منوط به صدور دفترچه اقساط می باشد و تحویل دانشنامه تحصیلی پس از استرداد کل بدهی صورت می پذیرد.
– مبلغ اقساط ماهانه معادل ۲% کل بدهی دانش آموختگان بوده و طول مدت بازپرداخت با توجه به میزان بدهی حداکثر ۵ سال می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام

۱- سند تعهد محضری با ضامن معتبر (کارمند رسمی یا پیمانی دولت با ارائه گواهی معتبر از محل خدمت و یا بازنشسته با ارائه گواهی کسر از حقوق جهت معرفی به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم)
۲- کپی آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم استخدامی یا بازنشستگی ضامن
۳- کپی کارت ملی دانشجو و ضامن
۴- کپی شناسنامه دانشجو و ضامن
۵- کپی کارت دانشجویی دانشجو
۶- فرم تکمیل شده درخواست وام شهریه با ذکر دقیق آدرس، تلفن و کدپستی دانشجو و ضامن

توجه

  • دانشجویانی که در مقاطع قبلی از صندوق رفاه دانشجویان وام دریافت کرده اند حتماً باید نسبت به تسویه حساب و یا صدور دفترچه اقساط اقدام نمایند. وام به دانشجویانی که در مقاطع قبلی تعیین تکلیف نشده اند تعلق نمی گیرد.
  • ·          دانشجو می بایست قبل از مراجعه به دفتر اسناد رسمی جهت تنظیم تعهدنامه محضری، مدارک ضامن را با کارشناس صندوق رفاه کنترل نماید.
  • ·          مبلغ گواهی کسر از حقوق می بایست به میزان کل وام دریافتی دانشجو در ترم های مختلف به اضافه کارمزد وام و خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم باشد.
  • ·          پس از تحویل مدارک ذکر شده دانشجو می بایست در پورتال دانشجویی صندوق رفاه ثبت نام نموده و بعد از تایید دانشگاه مجدداً وارد پورتال شده و ثبت درخواست وام نماید.
  • ·          دانشجویانی که یک ترم وام دریافت نموده اند لازم نیست مجدداً مدارک ذکر شده را تحویل نمایند و می توانند صرفاً از طریق پورتال و بدون مراجعه حضوری درخواست وام خود را ثبت نمایند.

راهنمای تصویری ثبت نام در سایت صندوق رفاه دانشجویان

انشجویانی که قصد ثبت درخواست وام در صندوق رفاه دانشجویی را دارند باید ابتدا طبق روال تصویر زیر در سایت ثبت نام کنند . در ادامه راهنمای تصویری ثبت نام در سایت صندوق رفاه دانشجویان را قرار می دهیم

مراجعه به سایت صندوق رفـاه دانشـجویان به آدرس اینترنتی WWW.SWF.IR و ورود به پرتال دانشجویی

انتخاب لینک تشکیل پرونده از منو
وارد کردن کدملی
تکمیل فرم ثبت نام اولیه
ذخیره اطلاعات ثبت نامی و انتظار برای تائید واحد رفاه دانشجویی دانشگاه محل تحصیل

راهنمای تصویری ثبت درخواست وام در سایت صندوق رفاه دانشجویان

پس از ورود به پرتال صندوق رفاه دانشجویی ، دانشجویانی که مایل به استفاده از وام دانشجویی از طریق صندوق رفاه دانشجویان هستند ، لازم است تا طبق راهنمای زیر نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند

مراجعه به سایت صندوق رفـاه دانشـجویان به آدرس اینترنتی WWW.SWF.IR و ورود به پرتال دانشجویی


وارد کردن کدملی و کلمه عبور
بعد از ورود به صفحه درخواست وام ، دانشجو می تواند نوع وام درخواستی را علامت زده و آن را ثبت کند در ادامه مثالی در این ارتباط بیان می کنیم .
به عنوان مثال در تصویر زیر دانشجوی دانشگاه غیرانتفاعی بعداز ورود به پرتال خود قصد دریافت وام شهریه را دارد . همان طور که در تصویر مشاهده می کنید ، لازم است تا دانشجو به ترتیب ۶ مرحله شماره گذاری شده یعنی (( تعیین نوع وام که همان وام شهریه است ، نام استان ، نام شهر ، نام شعبه ، تیک دار کردن پذیرفتن قوانین صندوق رفاه ، وارد کردن شماره تلفن همراه و انتخاب دکمه ثبت درخواست )) را انجام دهد .
در صورت انجام صحیح مراحل بالا ، لینک آبی رنگی با محتوای ” در انتظار تایید دانشگاه ” ، نمایش داده می شود . پـس از تایید دانشگاه (( که در قالب پیامک هم به شماره موبایل ثبت شده از سوی شما اعلام می شود . )) ضروری است تا دانشجو با مراجعه به شعبه انتخابی خود طبق ضوابط بانک ، کارهای مربوط به معرفی ضامن و تهیه مدارک لازم برای دریافت وام دانشجویی را انجام دهد . بدیهی است وام شهریه تنها در صورتی به حساب شهریه دانشجو واریز می گردد که کلیه مراحل فوق با دقت و صحت انجام گیرد

برای ورود به سامانه صندوق رفاه دانشجویی کلیک کنید

سامانه آموزشي